PROČ SE ROZHODNOUT PRO NAŠE MÝDLA A ŠAMPONY?

Všechny mýdla a šampony vyrábím šetrnou metodou za studena, která v produktech uchová maximální množství všech výživných látek. U této metody se olejová složka smíchá s hydroxidem sodným za teploty okolo 30°C. K výrobě používám kombinaci různých druhů olejů a másel, protože každý olej či máslo má jiný poměr mastných kyselin, které zajišťují různé vlastnosti (pevnost, pěnivost, výživa), takže pouze vhodnou kombinací tuků zajistíte optimální výsledný produkt. Jako vedlejší produkt této výroby vzniká další prospěšná látka - glycerin, který v mýdlech a šamponech pomáhá zajistit hydrataci a výživu.

Všechny výrobky vyrábím s 5% přetučnění, což je procento nezmýdelněných tuků, které nevstupují do reakce s hydoxidem sodným a zůstávají v mýdle nezreagované. Navíc výživné složky v podobě extra panenských olejů přidávám až na konci výroby, nedochází k jejich zmýdelnění a tím si v sobě uchovávají cenné látky a je zachován jejich pěstící a výživný účinek na pokožku. Na konci výroby také přidávám esenciální oleje, které podporují terapeutické vlastnosti mýdel a šamponů a zároveň jim dávají jemnou vůni.

Vhodnou kombinací použitých ingrediencí, 5% přetučnění, přidaných panenských a esenciálních olejů jsou vyrobená mýdla a šampony jemná, dobře pění, důkladně čistí a šetrně pečují o pokožku, která po použití zůstane hebká, jemná a hydratovaná.

Všechny výrobky jsou bez palmového oleje.